V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022

W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem miłości naszej do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

1. Dziś rocznica I Komunii świętej dzieci klas IV, które podczas Mszy św. o godz. 10.30, będą dziękować za sakrament Eucharystii przyjęty po raz pierwszy w zeszłym roku.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej uczcimy relikwie tego wielkiego Świętego, które posiadamy w naszej parafii.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, każdego dnia o godzinie 17.30 do kościoła. W środy nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na zewnątrz z konferencjami opartymi o adhortację papieża Pawła VI „Marialis cultus”.

4. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 18.30.

5. Zapraszamy w naszej parafii na „Rowerowe czwartki”. Pragniemy wyruszyć rowerami na nabożeństwo majowe do znanych bydgoskich miejsc związanych z kultem maryjnym. W tym tygodniu wyjedziemy do parafii Matki Bożej Fatimskiej. Zbiórka przy kościele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzież i całe rodziny.

6. W niedzielę 22 maja po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas drugich, które w przyszłym roku przystępować będą do I komunii w naszej parafii.

7. 28 maja do naszej parafii przybędzie zespół Amen+, aby razem z nami uwielbiać Pana Boga śpiewem. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie na godz. 20.00. W programie uwielbienie, adoracja oraz konferencja.

8. Koncerty Maryjne z Różą odbywają się w bydgoskiej Katedrze, które są wdzięcznością za beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. Szczegóły na afiszu.

9. W przyszłą niedzielę 22 maja o godz. 13.00 podczas uroczystej Mszy św. w kościele św. Łukasza i św. Rity w Bydgoszczy – Fordonie zostanie ustanowione Sanktuarium św. Rity. Szczegóły na plakacie.

10. W przyszłą niedzielę 22 maja tradycyjnie przed kościołem przedstawiciele Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki będą kwestować na rzecz hospicjum, aby zdobyć fundusze na zakup sprzętu medycznego dla powyższej placówki.

11. Parafia NSPJ i Fundacja Kaktus zapraszają na koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia w ramach obchodów 102 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się 18 maja 2022 r. o godz. 19.00 w kościele NSPJ w Bydgoszczy, Plac Piastowski 5. Wstęp wolny.

12. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej odbędzie się 28 maja początek o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie kobiety, aby zawierzyły siebie i swoje rodziny naszej Pani Góreckiej. Szczegóły na plakacie.

13. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 8 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz