V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

1. Przeżywamy już piątą niedzielę wielkanocną. Chrystus Pan wzywa nas swoich uczniów do życia przykazaniem miłości które nam pozostawił: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem.”

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa w naszym kościele codziennie o 17.30.

3. Dziś na Mszy Św. o godz.: 10.30 dzieci klas 4 przeżywać będą I rocznicę Komunii Świętej.

4. Dziękujemy bardzo rodzicom dzieci I Komunijnym za dar ołtarza jaki złożyli, nowe stuły fioletowe. Bóg zapłać.

5. We wtorek zapraszamy na godziną Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.: 18.30

6. W najbliższy wtorek popołudniu sprawy sakramentu małżeństwa biuro parafialne nieczynne

7. Dziś do skarbon przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na pomoc remontu kościoła w Gołańczy który uległ pożarowi, przede wszystkim na odbudowę chóru i organów. Bóg zapłać.

8. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pala Nadziei. Celem akcji jest zakup płuczko – dezynfekatora i wymiana sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem przeprowadzą wolontariusze Hospicjum w najbliższą niedziele 26 maj po każdej Mszy św.

9. Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Celem projektu jest promowanie dziedzictwa Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę 1 i 2 lipca. Zainteresowanych zapraszamy na Mszę Św. i spotkanie formacyjne w poniedziałek, 3 czerwca, na godz. 18.00 do kaplicy Zespołu Szkół Katolickich ul. Nowodworska 17 w Bydgoszczy.

11. „W mocy Bożego Ducha” Jubileuszowa 15 Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie piesza pielgrzymka odbędzie się w dniach 21 -31 lipca. W tym szczególnym roku peregrynacji dziękując za ten czas obecności Matki w naszej diecezji zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Z naszej parafii wyruszy grupa Biało- Żółta. Bliższe informacje u ks. Robert i na stronie internetowej.

12. Od 1 maja rozpoczęliśmy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 18.00 do 18.00 następnego dnia. Wymiana podczas Mszy św. wieczornej.

13. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Tadeusz Lica
+ Marcelina Konopińska
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz