V Niedziela Wielkanocna 25.04.2021

Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Prośmy w swoich modlitwach o nowe, święte powołania do służby Bożej, szczególnie do naszego diecezjalnego seminarium. Nie zapominajmy także o tych, którzy są pasterzami w naszym kościele oraz powołanych z naszej wspólnoty parafialnej.

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i DK, patronki Europy

2. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.30.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 razem ze SWP zapraszamy na nabożeństwo w intencji nowych powołań do służby w Kościele oraz modlitwę za powołanych.

4. Próby dla dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii świętej odbędą się:
• dla grupy z godziny 12:00 w poniedziałek 26.04 o 16:00
• dla grupa z godziny 10:30 we wtorek 27.04 o 16:00. Szczegółowe informacja o kolejnych próbach na plakacie w gablotach parafialnych.
5. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o godzinie 17.30.

6. W najbliższą sobotę przypada również I sobota m-ca. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną księża udadzą się tylko do chorych, którzy zostaną zgłoszeni. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie w biurze parafialnym wizyty księdza z sakramentami.

7. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

8. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Teresa Bartkowiak
† Franciszka Gogolińska
† Elżbieta Klarczyk
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz