V Niedziela Wielkanocna 7.05.2023

1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III, które podczas Mszy św. o godz. 10.00 po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Eucharystii do swoich serc, a w sobotę o godz. 9.30 przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy parafian, którzy bezpośrednio nie uczestniczą w uroczystości I Komunii dzieci, aby skorzystać z innej godziny Mszy świętej. Otoczmy dzieci i całe rodziny naszą modlitwą.

2. Próby liturgiczne dla dzieci w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 w kościele.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
• w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Bpa, patrona Polski.

4. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 w kościele. W środy przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła.

5. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 18.30.

6. W maju zapraszamy na wyprawy rowerowe tzw. Pierwsza wyprawa we wtorek 9 maja o godz. 17.30 zbiórka przy kościele. Pierwsza wyprawa do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Przyłękach. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, dzieci tylko z opiekunami i młodzież. Prosimy zadbać o sprawność rowerów oraz bezpieczeństwo (kaski obowiązkowe dla wszystkich).

7. Parafia NSPJ zaprasza na koncert pod hasłem „Dziś jest Twoje”, który wykona Magda Anioł z zespołem. W ramach obchodów 103 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się 18 maja 2023 r. o godz. 19.00 w kościele NSPJ w Bydgoszczy, Plac Piastowski 5. Szczegóły na plakacie.

8. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Czesław Kotlarek
† Apolonia Domek
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz