V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

Dzisiejsza niedziela dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia.

1. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowania jest udział w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczynamy dzisiaj dla wszystkich Parafian i młodzieży szkół ponadpodstawowych, które znajdują się na terenie naszej parafii.
Głosi je ks. Andrzej Gieroń CM – misjonarz św. Wincentego a’ Paulo.
Program rekolekcji przedstawia się następująco:

26 III Niedziela
• Nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy Świętej

27 – 29 III Poniedziałek – Środa
• 7.00 – Msza Święta z krótkim kazaniem rekolekcyjnym;
• 9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną;
• 10.30 – nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkół ponadpodstawowych;
• 18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną;

dodatkowo:
27 III w poniedziałek o godz. 19.00 – nauka dla małżonków i rodziców;
28 III we wtorek o godz. 19.00 – Adoracja NS z rozważaniem rekolekcyjnym;
29 III w środę o godz. 18.00 – zakończenie rekolekcji;

2. Trwa czas Wielkiego Postu – czas nawrócenia. Kartki do spowiedzi wyłożone przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 8:30, 17:00 (dzieci i młodzież), 18:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę około 15:30.

3. Zapraszamy w Wielkim Poście na adorację Krzyża z liturgią słowa, w każdy czwartek od 18.30 w kaplicy Krzyża Świętego. Modlitwę ubogaci schola liturgiczna naszej parafii.

4. W sobotę, 1 kwietnia 2023, podczas Mszy Świętej wieczornej wystąpi Bydgoski Zespół Wokalny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Mariusza Kończala. Po liturgii zapraszamy na krótki koncert pieśni pasyjnych.

5. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, które można składać do skarbony umieszczonej w kaplicy Matki Bożej.

6. Zapraszamy w każdą I sobotę miesiąca o godz. 7.00 na Msze św. wynagradzające Matce Bożej za grzechy.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. symboliczne poświęcenie gałązek palmowych. Uroczysta procesja z palmami połączona będzie z Mszą św. o godz. 10.30. Zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym około godz. 10.15, a następnie udamy się uroczyście do świątyni.

8. Zapraszamy na Misteria Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. na terenie fordońskiej Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00.

9. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 31 marca 2023 r. o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Fordonie pod przewodnictwem Bpa. Krzysztofa Włodarczyka. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 10 zł oraz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Lucyna Sadrzak
† Daniela Funtowicz
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz