V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

1. Przeżywamy dziś V niedzielę Wielkiego Postu według dawnego nazewnictwa liturgicznego dzisiejsza niedziela była I niedzielą Męki Pańskiej, w związku z tym tradycyjnie zakrywa się przedstawienia Jezusa Chrystusa na krzyżu, w ten sposób podejmujemy umartwienie wzroku.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową w związku z panującą sytuacją w naszym kraju nie będzie tradycyjnej procesji z palmami.

3. Przypominamy o dyspensie od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej jakiej udzielił ks. Biskup Ordynariusz.

4. W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozporządzeniem ministra zdrowia liczba uczestników zgromadzenia w kościele nie może przekraczać 5 osób nie licząc posługujących, dlatego też do uczestniczenia w Mszach św. w pierwszej kolejności zapraszamy tych, którzy zamówili intencje mszalne. Prosimy o wyrozumiałość i roztropność.

5. W naszym kościele nie będzie odprawiana Droga Krzyżowa oraz Gorzkie Żale.

6. Biuro parafii Świętej Trójcy czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 12.00. w pozostałe dni pod numerem telefonu: 509 767 367.

7. We wtorek Adoracja Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 18.00. Rozpoczniemy modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

8. W tygodniu przypadają I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi:
• w I czwartek – od godz:17.00 do 18.00
• w I piątek – od godz: 16.30 do 18.00
Prosimy by pamiętać o rozporządzeniu ministra zdrowia aby liczba uczestników w kościele nie przekraczała 5 osób oraz zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności.
• W I sobotę w związku z panującą sytuacją w Ojczyźnie nie odwiedzimy chorych naszej parafii. Natomiast z racji Świąt Wielkanocnych chorych odwiedzimy w stosownym czasie, o którym poinformujemy. W nagłych sytuacjach prosimy zgłaszać telefonicznie.

9. Msze św. w intencji naszego szpitala – za wszystkich chorych i pracowników aby ustała pandemia koronawirusa w naszej ojczyźnie i świecie odprawiane są w naszym kościele w środy i piątki o godz: 8.00 oraz w niedzielę o godz: 7.30.

10. Msze św. z naszego kościoła możemy oglądać codziennie o godz: 7.00. a w niedzielę o 7.30. na facebookowej stronie Katolickiej Bydgoszczy.

11. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Bożena Soczka
† Bożena Romanowska
† Henryka Czapla
ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz