V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu 3.04.2022

Dzisiejsza niedziela dawniej zwana pierwszą niedzielą Męki Pańskiej, stawia przed nami zarówno tragedię śmierci, jak i nadzieję życia.

1. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowania jest udział w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczynamy dzisiaj dla wszystkich Parafian i młodzieży szkół ponadpodstawowych, które znajdują się na terenie naszej parafii.
Głosi je ks. Adrian Piecuch MSF – misjonarz z Górki Klasztornej. Program rekolekcji przedstawia się następująco:

3 IV Niedziela
• Nauka rekolekcyjna podczas każdej Mszy Świętej
4 – 6 IV Poniedziałek – Środa
• 7.00 – Msza Święta z krótkim kazaniem rekolekcyjnym;
• 9.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną;
• 10.00 – nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkół ponadpodstawowych;
• 18.00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną;
dodatkowo:
4 IV w poniedziałek o godz. 19.00 – nauka dla małżonków i rodziców;
5 IV we wtorek o godz. 20.00 – Adoracja NS z rozważaniem rekolekcyjnym oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem;
6 IV w środę o godz. 18.00 – zakończenie rekolekcji;

2. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 8:30, 17:00 (dzieci i młodzież), 18:30. Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym w niedzielę około 15:30. Zachęcajmy również do udziału w nich naszych bliskich.

3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, szczególnie podczas trwających rekolekcji. Usłyszmy wołanie: Pojednaj się z Bogiem! Kartki do spowiedzi wielkanocnej wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiadać będziemy:
• w czwartek od 17.30 do 18.30.
• również w czwartek wraz ze SWP zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła na nowennę w intencji powołań, a następnie Eucharystię i spotkanie SWP w domu katechetycznym po zakończonej Mszy św.

5. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego, które można składać do skarbony umieszczonej w kaplicy Matki Bożej.
6. Caritas diecezji bydgoskiej informuje, że na obecną chwilę najbardziej potrzebuje dla uchodźców puszki rybne w oleju, kasze gryczaną, mleko, soki dla dzieci, wodę mineralną, przybory szkolne, obuwie młodzieżowe, stroje gimnastyczne. Dary można przywozić na ul. Grodzką 18 w godzinach 8-18 a w sobotę 10-14. Prosimy przekazywać dalej tę informacje.

7. Wielkopostny dzień skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę 9 kwietnia od godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy także wszystkich chętnych nowych kandydatów do służby Bożej.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. symboliczne poświęcenie gałązek palmowych. Uroczysta procesja z palmami połączona będzie z Mszą św. o godz. 10.30. Zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym około godz. 10.15, a następnie udamy się uroczyście do świątyni.

9. Zapraszamy w każdą I sobotę miesiąca o godz. 7.00 na Msze św. wynagradzające Matce Bożej za grzechy.

10. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Starego Fordonu (par. św. Mikołaja) do Opławca (par. Przemienienia Pańskiego). Rozpoczęcie 8 kwietnia 2022 r. o godz. 21:00 w kościele pw. Św. Mikołaja w Starym Fordonie pod przewodnictwem Bpa. Krzysztofa Włodarczyka. Zapisy i szczegóły na stronie www.edk.org.pl

11. Zapraszamy na Misteria Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 10 kwietnia 2022 r. na terenie fordońskiej Doliny Śmierci o godz. 16.00 i 20.00 oraz Misterium w Górce Klasztornej 3, 9 i 10 kwietnia o godz. 14.00 (rozpoczęcie Mszą św.)

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 7 zł oraz Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Julianna Wielosińska
† Sabina Konowalska
† Ryszard Wyrwiński
† Ryszard Olszowy
† Elżbieta Gutkowska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz