V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019

 1. Przeżyliśmy wielkie doświadczenie religijne goszcząc Ikonę Jasnogórską oraz przeżywając Misje Święte. Dziękując za otrzymane łaski przez medytację przy ołtarzu Pańskim i Ikonie, dziękujemy księżom misjonarzom i Wam drodzy parafianie za liczny udział i przypomnienie o Waszym związku z wiarą. Tym co przyczynili się do przygotowania uroczystości, tym co wzięli w niej udział, modlili się i przystąpili do sakramentów świętych wielkie Bóg Zapłać.
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa, od której rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Procesja z palmami, która przypomni nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy o godz.: 10.30. Podczas Mszy Świętych poświęcimy palmy.
 1. Trwamy w Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach  wielkopostnych: Droga Krzyżowa o godz.: 8.30 i o 18.30 oraz o 16.30 dla dzieci. Natomiast w niedziele zapaszmy na Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz.:15.00 czyli około 15.30. z kazaniem pasyjnym.
 1. W wielu miejscach odbywają się Misteria pasyjne, znajdźmy czas na to, żeby wybrać się na takie Misterium i wykorzystać czas, jaki Pan nam daje. W naszej diecezji zapraszamy na Misteria w Górce Klasztornej 6 i 7 Kwietnia oraz 13 i 14 kwietnia o godz.: 14.00. W Fordońskiej Dolinie Śmierci 14 kwietnia o godz.:16.00 i 20.00. oraz w Solcu Kuj. 6 kwietnia o godz.: 19.30. Szczegóły na plakatach.
 1. Ksiądz Biskup zaprasza naszą rodzinę diecezjalną na Uroczystość zakończenia peregrynacji Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w naszej diecezji dziś o godz.: 16.00 w parafii pw. Św. Wincentego a Paulo.
 1. Dziś po Mszy św. o godz.: 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
 1. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania klasy 3 gimnazjum odbędzie się w najbliższy poniedziałek 8.04 o godz.: 18.40 w kościele. Obecność obowiązkowa.
 1. Uprzejmie informujemy, że przez cały rok trwa nabór dzieci do Katolickiego Niepublicznego Przedszkola św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy. Zapisu można dokonać osobiście lub telefonicznie sekretariacie Przedszkola przy Wojska Polskiego 7. Szczegóły na plakacie.
 1. I Liceum katolickie w Bydgoszczy zaprasza na „Drzwi Otwarte” które odbędą się 13 kwietnia w godz.: od 10.00 do 13.00 przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy.
 1. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się u ojców jezuitów w Bydgoszczy w dniach od 15 do 17 kwietnia o godz.:19.00. Szczegóły na afiszu.
 1. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.
 1. Do skarbony w kaplicy Matki Bożej możemy złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 1. Oaza dzieci i młodzieży przy naszej parafii zaprasza na spotkania w piątki, rozpoczęcie Mszą Św. o godz.:18.00. następnie spotkanie w domu katechetycznym.
 1. Kto jeszcze chciałby nabyć film DVD z Peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii proszony jest do zapisania się w zakrystii. Płatne przy odbiorze 40 zł.
 1. Wyjazd na pielgrzymkę z ks. Bartoszem w najbliższy poniedziałek o godz.: 4.00. zbiórka przy kościele o godz.: 3.45. Prosimy pamiętać o zabraniu dowodu tożsamości.
 1. SWP wraz z księdzem Proboszczem zaprasza na spotkanie przedpielgrzymkowe, pielgrzymów którzy w maja udadzą się na pielgrzymkę autokarową. Spotkanie dziś w kaplicy Św. Krzyża po gorzkich żalach. Są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę w dniach 20.05-24.05.2019.       Cena 700 zł. Szczegóły i program w gablocie ogłoszeń.
 1. W najbliższy czwartek SWP zaprasza na nowennę w intencji powołań a po Mszy Św. spotkanie w domu katechetycznym.
 1. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 1. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
  + Renata Grela
  Wieczny odpoczynek….

Bronisław Kaczmarek – proboszcz