V Niedziela zwykła 5.02.2023

1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.00 będziemy dziękować za nasze Miasto z okazji 100 rocznicy powstania Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Dokładnie 2 lutego 1923 roku powstało Towarzystwo. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia na Eucharystii, którą uświetni orkiestra pod dyrekcją pani Ewy Makuli, a po Mszy udamy się pod Pomnik wdzięczności ku czci NSPJ przy ul. Seminaryjnej. Po wysłuchaniu wystąpień przedstawicieli władz Miasta i zaproszonych gości złożymy kwiaty i nasze modlitwy.

2. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu Msze święte od poniedziałku do soboty rano włącznie (ranne i popołudniowe) sprawowane są w Kaplicy świętego Krzyża (wejście jak do biura parafialnego). W tym tygodniu wyjątkiem będzie Msza święta w sobotę o godzinie 9.00 z sakramentem chorych odprawiana w kościele.

3. W tym tygodniu w liturgii patronują nam:
• w poniedziałek – św. Paweł Mika i Towarzysze męczeństwa;
• w piątek – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta;
• w sobotę – NMP z Lourdes, podczas objawienia MB przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie i wezwała do nawrócenia i modlitwy.

2. W związku ze wspomnieniem liturgicznym NMP z Lourdes przypada kolejny Światowy Dzień Chorego. Wydarzenie to uwrażliwia nas na sprawy ludzi starszych i chorych, ale przede wszystkim mobilizuje nas do okazywania uczynków miłosierdzia wobec tych ludzi. W naszej Parafii Msza Święta dla chorych z sakramentem namaszczenia oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w sobotę 11 lutego o godzinie 9.00. Prosimy bliskich, sąsiadów oraz ludzi dobrej woli o pomoc w dotarciu do kościoła osób starszych i niepełnosprawnych.

3. Chorych ze stałej listy i zgłoszonych dodatkowo z okazji Dnia Chorego odwiedzimy w sobotę 18 lutego.

4. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Apel Jasnogórski oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od godziny 20.00 do 21.00 w kaplicy świętego Krzyża.

5. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedślubne w formie dwuweekendowej organizowane w naszej parafii Św. Trójcy w Bydgoszczy w terminie 3-4 i 10-11 marca. Szczegóły o zapisach na stronie internetowej Diecezji Bydgoskiej.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł. i
Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Tadeusz Gierszewski
† Jerzy Mrotek
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz