V Niedziela zwykła 9.02.2020

1. W rocznicę objawień w Lourdes Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego; w tym dniu odbywają się specjalne celebracje liturgiczne połączone ze sprawowaniem sakramentów chorych. W naszej świątyni wraz z chorymi naszej parafii modliliśmy się wczoraj podczas Mszy św. o godz. 9.00. W katedrze ks. biskup Jan Tyrawa odprawi Msze św. w najbliższy wtorek o godz. 12.00.

2. W tygodniu wspominamy ponadto :
• W poniedziałek – św. Scholastykę ; dziewicę.
• W piątek – św. Cyryla i Metodego; patronów Europy.

3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza w czwartek na nowennę w intencji nowych powołań o godzinie 17.00; po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia w domu katechetycznym.

4. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

5. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa do skorzystania z organizowanych katechez przedślubnych. To cykl 7 spotkań prowadzonych metodą warsztatową. Pierwsze spotkanie 20 lutego 2020 r. o godz. 18.30 w naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na nr telefonu 509-340-693 lub email: [email protected]

6. Joga to zagrożenie duchowe czy zwykła gimnastyka? Horoskop, tarot, albo usługa wróżki czy to tylko niewinna zabawa? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć kolejny gość spotkań Duszpasterstwa Kobiet Diecezji Bydgoskiej ks. Maciej Chmielewski – egzorcysta. Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2020 r. w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety.

7. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza 14 lutego na Walentynki w Sercu Pana Jezusa. Nie szukaj miłości. Kochaj! O godzinie 20.00 Msza św. o piękną miłość, a o godzinie 21.00 spotkanie w Domu Parafialnym.

8. Dziś przeżywamy II niedzielę miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele remontowe w naszej parafii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Kazimiera Jastalska

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz