VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024

1. Nabożeństwa majowe codziennie o 18.00.

2. Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło z osobami z niepełnosprawnością intelektualną dziś o g. 15.00 w Kaplicy Świętego Krzyża.

3. Zachęcamy do spacerów modlitewnych – czyli modlitwy wstawienniczej za nasze miasto, parafie, szkoły, urzędy i różne instytucje. Wystarczą dwie osoby, które podczas spaceru po cichu modlą się za wszystkich przebywających na terenie, który otaczają modlitwą.

4. Randka małżeńska z Panem Jezusem to pół godziny jednej pary małżeńskiej bezpośrednio przed Najświętszym Sakramentem. W naszej Parafii w najbliższą sobotę po południu – zapisy pod numerem telefonu podanym w gablocie i na stronie internetowej (tel. 608 581 618), zapewniamy opiekę wychowawczą, jeżeli jest taka potrzeba, na ten czas nad małymi dziećmi w Sali naprzeciw kaplicy.

5. Pierwsza Komunia w naszej Parafii za tydzień o godz. 10.00. Stąd zmiana godziny Mszy Świętej wyjątkowo zamiast o 10.30 będzie o 10.00. Prosimy osoby, które nie są bezpośrednio związane z dziećmi komunijnymi o pozostawienie miejsc w kościele na tej Mszy Świętej dla Dzieci Komunijnych i ich Bliskich.

6. Przypominamy, że Duszpasterstwo Młodzieży naszej Diecezji, której opiekunem jest ks. Henryk, zaprasza młodych na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne: pod koniec czerwca do Kotliny Kłodzkiej, a w lipcu w Dolomity w północnych Włoszech. Wstępne zapisy do 5. maja. Szczegóły wyjazdów i zgłoszenia poprzez stronę internetową: www.mlodziez.bydgoszcz.pl

7. Modlitwa Maturzystów i za maturzystów: zapraszamy młodzież maturalną, ich rodziny i przyjaciół do wspólnej modlitwy dzisiaj w bydgoskiej katedrze o godz. 20.00 o dobre wyniki egzaminów oraz rozeznane dalszych wyborów życiowych.

8. Osoby, które chciałyby przygotować się do czytania słowa Bożego podczas liturgii, zapraszamy na cykl czterech spotkań przygotowujących do pełnienia posługi lektora. Pierwsze spotkanie 11 maja (sobota) o godz. 12.00 w parafii Świętej Trójcy, budynek „D” od ul. Kordeckiego 5.

9. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorie w dniach 31.07. do 07.08.2024 r. Cena 2000 zł. Zapisy: 723-174-957.

10. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

11. W minionym tygodniu z naszej Parafii do wieczności odeszli śp. Aleksandra Torsz, Joachim Białkowski i Renata Domagalska. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii