VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III, które podczas Mszy św. o godz. 10.00 po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Eucharystii do swoich serc. Otoczmy dzieci i całe rodziny naszą modlitwą.
Dzieci od poniedziałku do czwartku będą uczestniczyły w Eucharystii o godz. 18.00 podczas białego tygodnia. Natomiast w piątek udadzą się na Mszę św. do katedry o godz. 17.00.

2. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 w kościele. W środy przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
• we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Tego dnia będą wystawione do uszanowania po Mszach świętych;
• w czwartek – świętujemy w naszej parafii 110 rocznicę konsekracji kościoła Świętej Trójcy. Msza święta w intencji wszystkich budowniczych i fundatorów naszej świątyni w czwartek 18 maja o godz. 8.00;
• natomiast w następną niedzielę świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy ziemskie życie Pana Jezusa;

4. We wtorek nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii świętej dzieci klas IV, które podczas Mszy św. o godz. 10.30, będą dziękować za sakrament Eucharystii przyjęty po raz pierwszy w zeszłym roku.

6. W maju zapraszamy na wyprawy rowerowe tzw. „Rowerowe wtorki” W najbliższy wtorek 16 maja udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach, zbiórka przy kościele o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, dzieci tylko z opiekunami i młodzież. Prosimy zadbać o sprawność rowerów oraz bezpieczeństwo (kaski obowiązkowe dla wszystkich).

7. Ks. Michał organizuje 20 maja dla dzieci i rodziców pielgrzymkę autokarem do Częstochowy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

8. Parafia NSPJ zaprasza na koncert pod hasłem „Dziś jest Twoje”, który wykona Magda Anioł z zespołem. W ramach obchodów 103 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się 18 maja 2023 r. o godz. 19.00 w kościele NSPJ w Bydgoszczy, Plac Piastowski 5. Szczegóły na plakacie.

9. Diecezjalne Studium Organistowskie ogłasza nabór na studium dla organistów i kantorów. Szczegóły na plakacie.

10. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

11. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

12. W przyszły poniedziałek 22 maja od godz. 17.30 rozpoczną się uroczystości w kościele św. Łukasza i św. Rity w Bydgoszczy – Fordonie z okazji I rocznicy ustanowienia Sanktuarium św. Rity. Szczegóły na plakacie.

13. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 10 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Tomasz Wienckowski
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz