VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

1. Liturgia słowa ukazuje nam apostolską działalność ewangelizacyjną, której zadaniem jest zarówno głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu jak i wskazanie przykazania miłości jako drogi do jej osiągnięcia.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje, a także w intencji narodów głodujących.

3. Jutro będziemy przeżywać setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Przeżyjmy jak najlepiej ten czas przez wspólną modlitwę i rozważanie Jego nauczania. Niech niezabranie w naszych mieszkaniach flag papieskich i wizerunków naszego wielkiego rodaka.
Dziś w kościołach naszej Ojczyzny odczytujemy List Prezydium Episkopatu Polski na stulecie urodzin św. Jana Pawła II.
Uroczysta Msza Święta w naszej Bydgoskiej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa zostanie odprawiana w niedzielę 17 maja o godzinie 11.00.
Natomiast w naszej świątyni do wspólnej modlitwy i dziękczynienia zapraszamy jutro tj. w poniedziałek 18 maja o godzinie 17.30. Nabożeństwo majowe połączone z modlitwą ku czci św. Jana Pawła II. Msza Św. Dziękczynna o godzinie 18.00, którą zakończymy odśpiewaniem wspólnie Apelu Maryjnego.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

4. Koncert online w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin pod honorowym patronatem ks. bp Jana Tyrawy odbędzie się 16 maja o godz. 19.00.

5. Trwa miesiąc maj. Zachęcajmy się wzajemnie do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

6. We wtorek wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer Przewodnika Katolickiego w cenie 6 zł. Został wyłożony przy wyjściu z kościoła a ofiary prosimy składać do skarbon.

9. Przypominamy, że w związku z ostatnim zarządzeniem rządu w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy Św. do 115 osób. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych.

10. Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00.

11. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Marianna Marchlewska
† Anna Żeglarska
† Arkadiusz Plewiński
† Kazimiera Śpibida
† Marek Gliszczyński

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz