VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022

1. Dziś przed kościołem przedstawiciele Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki zbierają ofiary na rzecz hospicjum, aby z tych pieniędzy zakupić sprzęt medyczny dla powyższej placówki.

2. Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30 w kościele. W środy przy figurze Matki Bożej na zewnątrz kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
• we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;
• w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, a jednocześnie jest to Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach, wypraszając żyjącym Boże łaski, a zmarłym szczęście wieczne w Niebie;
• natomiast w następną niedzielę świętujemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy ziemskie życie Pana Jezusa;

4. We wtorek od 18.30 do 19.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Zapraszamy na „Rowerowe czwartki” podczas, których udajemy się rowerami na nabożeństwo majowe do znanych bydgoskich miejsc związanych z kultem maryjnym. W tym tygodniu wyjedziemy do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Smukale. Jest to kaplica należąca do parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu. Zbiórka przy kościele o godz. 18.20. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, młodzież i całe rodziny.

6. Ks. Piotr organizuje wyjazd na XXVI spotkanie młodych – Lednica 2000. Chętnych, którzy chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy. Koszt to 20zł + koszt przejazdu. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu 694 515 467.

7. Schola liturgiczna Corda Cordis zaprasza a następną niedzielę na godzinę 18.40 (po wieczornej mszy świętej) aby uczcić Matkę Bożą hymnem Akatystu. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej czci do Matki Najświętszej.

8. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

10. W sobotę po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.

11. 28 maja do naszej parafii przybędzie zespół Amen+, aby razem z nami uwielbiać Pana Boga śpiewem. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie na godz. 20.00. W programie uwielbienie, adoracja oraz konferencja.

12. Najbliższa niedziela 29 maja przy bazylice Wincentego a Paulo powraca Festiwal Nowe Spojrzenie. Natomiast od najbliższego poniedziałku 23 maja Chrześcijańskie Dni Żaka, na czas których przygotowany jest szereg wydarzeń. Szczegóły na plakacie w gablocie.

13. Miesięcznik Kościelny oraz Przewodnik katolicki w cenie 8 zł wyłożone przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon

14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Robert Niemielewski
† Ryszard Krzoska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz