VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019

1. Dzisiejsza niedziela to VI Niedziela Wielkanocna.
Dziś przeżywamy Dzień Matki, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach wdzięczni za wszelkie dobro jakie od nich otrzymaliśmy i otrzymujemy. Aby żyjącym Pan Bóg Błogosławił a zmarłym dał szczęście wieczne.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa w naszym kościele codziennie o 17.30. do piątku włącznie. Natomiast od soboty rozpoczniemy miesiąc czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

3. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca od godziny 8.30 odwiedzimy chorych i niepełnosprawnych naszej parafii. Tego też dnia przeżywamy Dzień Dziecka, wszystkim dzieciom życzymy wiele radości i obfitości łask Bożych. Jednocześnie informujemy i zapraszamy wszystkie dzieci na nasz parafialny dzień dziecka w niedzielę 9 czerwca w godzinach od 14.00 do ok. 17.30 na terenie parafii od ulicy Kordeckiego 5.

4. We wtorek zapraszamy na godziną Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.: 18.30.

5. Dziś hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei. Celem akcji jest zakup płuczko – dezynfekatora i wymiana sprzętu medycznego. Zbiórkę przed kościołem prowadzą wolontariusze Hospicjum po każdej Mszy św.

6. Od 1 maja rozpoczęliśmy w rodzinach naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Obraz będzie przebywał w rodzinie 1 dzień od godz.: 18.00 do 18.00 następnego dnia. Wymiana podczas Mszy Św. wieczornej.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer naszego Miesięcznika Kościelnego.

8. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Irena Niesobska
† Ryszard Szymocha
† Helena Rymaszewska
† Irena Kin
† Marzena Stosik
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz