VI Niedziela zwykła 12.02.2023

Chrystusowe słowa Błogosławieństw mobilizują nas do całkowitego zaufania i zawierzenia Opatrzności Bożej w naszym życiu. Dają nam prawdziwą nadzieję, bowiem zapowiadają wieczne szczęście. Ukazują pełną bliskość w relacjach z Bogiem, wskazują na moc zaufania. Tym bardziej są ważne, że relacje z ludźmi oparte na układach mogą okazać się bardzo zawodne. To z mocy Bożej i Mądrości wypływa strumień nowego życia dla nas i dla najbliższych, którym zechcemy posługiwać.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• we wtorek – św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

2. Msze święte od poniedziałku do soboty rano włącznie (ranne i popołudniowe) sprawowane są w Kaplicy Świętego Krzyża (wejście jak do biura parafialnego).

3. Chorych ze stałej listy i zgłoszonych dodatkowo z okazji Dnia Chorego odwiedzimy w sobotę 18 lutego.

4. Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący KEP prosi nas wszystkich o modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji oraz zaprasza nas do wsparcia materialnego pokrzywdzonych tą katastrofą. Ofiary możemy składać do oznaczonych skarbon przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zachęcamy do wsparcia.

5. 75 Bydgoska Drużyna Starszoharcerska i Wędrownicza zaprasza w swoje szeregi młodzież w wieku 13-19 lat. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. Parafia NSPJ w Bydgoszczy zaprasza na wieczór walentynkowy pod hasłem „serca do Serca” we wtorek 14 lutego o 18:00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Zapraszamy narzeczonych na katechezy przedślubne w formie dwuweekendowej organizowane w naszej parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy w terminie 3-4 i 10-11 marca. Szczegóły o zapisach na stronie internetowej Diecezji Bydgoskiej.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone są przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
† Wiesława Filek
…wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz