VI Niedziela zwykła 16.02.2020

1. W dzisiejszej liturgii słowa Chrystus ukazuje nam przykazania Boże jako sposób na osiągniecie zbawienia. Nie jest to droga łatwa, człowiek nie pokona jej własnymi siłami, ale jeżeli zaufa Chrystusowi i pójdzie z Nim przez życie, to dojdzie do domu Ojca.

2. Wykorzystajmy obecny czas na podjęcie lektury religijnej, skorzystajmy zwłaszcza z książek o tematyce zarówno religijnej jak i patriotycznej.

3. W tygodniu wspominamy:
– w sobotę – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła; tego samego dnia wspominamy również Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona harcerzy.

4. We wtorek zapraszamy wraz z wspólnotą 72 na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godz: 18.30. Nie zapominajmy o koronce do Bożego Miłosierdzia w poniedziałki oraz o modlitwie w intencji nowych powołań w czwartki.

5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania I klasy szkoły średniej w najbliższy wtorek o godz: 18.15 w kaplicy Św. Krzyża.

6. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa do skorzystania z organizowanych katechez przedślubnych. To cykl 7 spotkań prowadzonych metodą warsztatową. Pierwsze spotkanie 20 lutego 2020 r. o godz. 18.30 w naszej parafii. Szczegóły na stronie internetowej diecezji. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na nr telefonu 509340693 lub email: [email protected]

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Cecylia Andruszczenko

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz