VII Niedziela zwykła 19.02.2023

1. W środę Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu na znak pokuty przyjmiemy posypanie popiołem. Msze Święte w naszej świątyni o godzinie 7.00, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz spożywamy tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Nie spożywamy także napojów alkoholowych. Możemy to uczynić postanowieniem na cały Wielki Post.
Przypominamy również, że w piątki całego roku obowiązuje post jakościowy, czyli tego dnia nie spożywamy pokarmów mięsnych.
• Składka w Środę Popielcową przeznaczona będzie na hospicja diecezjalne.
• Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
• Rozpoczyna się także czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. Przez okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi po Mszy Świętej o 15.00, czyli ok. godziny 15.30 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godzinie: 8.30, 17.00 – dzieci i młodzież, 18.30 (rozważania prowadzą grupy apostolskie). Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

3. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30 w kaplicy.

4. Spotkanie rodziców młodzieży klas I ponadpodstawowych do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 27 lutego po Mszy świętej o godz. 18.00.

5. Schola liturgiczna w piątek 24 lutego rozpoczyna warsztaty muzyczne w naszej parafii. Owocem tych warsztatów będzie koncert pieśni pasyjnych w następną niedziele po Mszy świętej o godz. 12.00. Zapraszamy chętnych do wstąpienia w szeregi scholi, aby śpiewem chwalić Pana Boga. Szczegóły u ks. Piotra.

6. W czwartek SWP o godz. 17.15 zaprasza do kaplicy na nowennę w intencji nowych powołań, następnie Eucharystia o godz. 18.00 i spotkanie w domu katechetycznym.

7. Tato.Net zaprasza ojców na warsztaty „Odkrywca Talentów”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności poznawania talentów swoich dzieci. Warsztaty odbędą się 24-25 lutego w Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17. Szczegóły na plakatach.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Mieczysław Kawałkowski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz