VII Nieziela zwykła 23.02.2020

1. Dziś w całej diecezji odczytujemy list Biskupa Jana Tyrawy na Wielki Post 2020 r.

2. W nawiązaniu do dzisiejszych czytań podejmujemy działania mające na celu odbudowanie relacji z tymi, z którymi żyjemy w niezgodzie. Szukajmy sposobu, aby budować zniszczone mosty i na nowo podejmować trud wspólnego działania.

3. W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego postu. W środę Popielcową przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu dzieło nawrócenia. Msze Św. w Środę Popielcową w naszym kościele o godz.: 7.00; 8.00; 10.00; 16.30 i 18.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja naszej diecezji.
Przypominamy, że w Popielec katolików powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a ponadto między 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch skromnych. Podobny post obowiązuje w Wielki Piątek, natomiast we wszystkie piątki obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:
• Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz.:15.00 czyli około godz.:15.30 z Kazaniem Pasyjnym które w tym roku wygłosi Ks. Arkadiusz Muzolf .
• Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątki o godz. 8.30 i 18.30 oraz dla dzieci o godz:16.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

4. Od Środy popielcowej do I Niedzieli Wielkiego postu podejmujemy Kwartalne Dni Modlitwy o Ducha Pokuty.

5. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

6. W okresie wielkiego postu zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Eucharystii. To szczególny apel dla tych, którzy dawno nie korzystali z tych sakramentów.

7. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godz: 18.30.

8. Decyzją Episkopatu Polski najbliższy piątek 28 lutego przeżywamy jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej intencji w naszym kościele podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej oraz w łączności z Mszą Św.

9. Informujemy naszych parafian, że od miesiąca marca w soboty biuro parafialne będzie nieczynne.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Barbara Przybysz

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz