Wielkanoc 31.03 – 01.04.2024

1. Radosne życzenia Wielkanocne składamy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszego Kościoła i Gościom – niech żywy Pan Jezus napełnia nasze życie zdrowiem, pokojem i Bożą cierpliwością na każdy dzień naszego trudnego „marszu” do wieczności.

2. Dzisiejsze święto jest szczególną okazją do podziękowania za włączenie się w pomoc w głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego. Dziękujemy za spowiedzi i Komunie św. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy swoją obecnością na liturgiach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty wyrazili swoje pragnienie poszukiwania głębi. Dziękujemy Służbie ministranckiej i lektorskiej, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii, chórowi parafialnemu, Pani Organistce Kościelnym, osobom, które wykonały ciemnicę i grób Pana Jezusa – gorące Bóg zapłać. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Święto Chrztu Polski obchodzimy 14.04. Jest rzeczą niezwykle istotną, aby pamięć o tak ważnym wydarzeniu dla każdego z nas i dla Kościoła w Polsce. Zapraszamy na Msze Święte w niedzielę, podczas których będziemy dziękować Bogu za łaskę naszej wiary.

4. W oba Święta Msze Święte jak w każdą niedzielę

5. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

6. ZAPRASZAMY NA GŁÓWNE OBCHODY 20-LECIA DIECEZJI BYDGOSKIEJ:
a. 6 kwietnia, Bazylika pw. św. Wincentego à Paulo:
a.a. godz. 10:00 – Różaniec ulicami Bydgoszczy z katedry do bazyliki, prowadzony przez „Wojowników Maryi”;
a.b. godz. 11.00 – nabożeństwo czuwania „Mater Dei, memento mei”;
a.c. godz. 12.00 – Uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem całego prezbiterium i wiernych świeckich diecezji bydgoskiej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka
a.d. po Mszy św. pyszna wojskowa grochówka dla wszystkich uczestników liturgii;
b. także 06.04 godz. 19.00 – Filharmonia Pomorska: koncert dziękczynny w 20. rocznicę powstania diecezji bydgoskiej;
c. 7 kwietnia (niedziela Miłosierdzia Bożego), godz. 19.15, Katedra w Bydgoszczy – Spektakl Oratorium „Trzy Marie” – wstęp wolny (www.lesfemmes.pl);
d. 8 kwietnia Katedra:
d.a. godz. 17.00 – nabożeństwo czuwania;
d.b. godz. 18.00, – Msza Święta z udziałem kapituły, członków ruchów formacyjnych i apostolskich oraz stowarzyszeń diecezji bydgoskiej. Odznaczenie „Medalem 20-lecia” liderów wspólnot naszej diecezji.
e. od 6 kwietnia do 23 listopada 2024 r. – peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Gargano – do naszej parafii dotrze 09.11.

7. Parafia pw. Bożego Miłosierdzia zaprasza na odpust w przyszła niedzielę 07.04 o godz. 11.00 i na rekolekcje o Bożym Miłosierdziu od 07. Do 09.04, które wygłosi ks. Tomasz Kostecki – diecezjalny duszpasterz Harcerek i Harcerzy Diecezji Siedleckiej, twórca kanału na YouTube Wół i osioł, ceniony kaznodzieja.

8. Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej zaprasza na kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, odbędzie się 15 (poniedziałek) i 16 (wtorek) kwietnia. Wykłady odbywać się będą w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul Grodzkiej 18 – od godz. 17 do godz. 19. Na kurs składają się dwa spotkania, zgłoszenia do 12.04. Szczegóły i adres podany na stronie internetowej naszej Parafii:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaTlhQkfzGCNDw5dwNE7S4Kz1LOqxJEugXmMxT7qkGdMXqWQ/viewform

9. Przewodnik Katolicki do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii oraz za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Maria Bałdzikowska i śp. Rafał Gotowski. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii