Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024

1. Dziękujemy Panu Bogu za dar święceń diakonatu, które wczoraj otrzymał dk. Kamil, syn naszej Parafii. Otoczmy go naszą modlitwą i prośmy o dar nowych powołań do służby bożej z naszej Parafii i z naszej diecezji.

2. Dziś uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii na Mszy Świętej o godz. 10.00. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii i ich Bliskich. Rocznica dzieci, które rok temu przeżyły taką uroczystość za tydzień na Mszy Świętej o 10.30.

3. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na nasz parafialny odpust, który odbędzie się za dwa tygodnie 26.05 o godz. 12.00.

4. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza na „Marsz dla życia i rodziny” w niedzielę 26.05, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.30 w katedrze, po której przemarsz w kierunku Bazyliki św. Wincentego a’Paulo. Tego dnia, z inicjatywy papieża Franciszka, świętować będziemy po raz pierwszy Światowy Dzień Dzieci. W imieniu ks. Michała Borowskiego – diecezjalnego duszpasterza dzieci – zapraszam wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, na atrakcje, po zakończonym Marszu dla Życia i Rodziny, na teren Bazyliki Wincentego a’Paulo .

5. Nabożeństwa majowe codziennie o 18.00.

6. Msza Św. I spotkanie dla młodzieży dzisiaj o 18.30. Jest to także spotkanie dla bierzmowanych z klas 7. i 8. wraz z Rodzicami.

7. Spotkanie dla studentów i starszej młodzieży we wtorek o godz. 20.00 w sali przy szlabanie (budynek „D”), a o 21.00 majowe przy figurze dla młodzieży.

8. Osoby, które chciałyby pełnić funkcję lektora zapraszamy na potkanie w sobotę o godz. 10.00 w budynku „D”.

9. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zaprasza do udziału w Diecezjalnym Dniu Dorosłej Służby Liturgicznej, który odbędzie się 18.05.2024 r. od godz. 15.30 w katedrze bydgoskiej (ustanowienie do posługi akolitatu, błogosławieństwo nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, ceremoniarzy, psałterzystów i ministrantów słowa Bożego) oraz w Diecezjalnym Dniu Młodszej Służby Liturgicznej, który odbędzie się 15.06.2024 r. od godz. 9.00 w kościele pw. bł. biskupa Michała Kozala w Bydgoszczy (błogosławieństwo ceremoniarzy oraz ministrantów słowa Bożego), zakończony turniejem piłkarskim.

10. Wszystkie wspólnoty apostolskie naszej diecezji mają zaproszenie na Wigilię Zesłania Ducha Świętego – 18.05, o godz. 19.30, do parafii pw. Ducha Świętego na bydgoskich Glinkach. Szczegóły na plakacie.

11. Wielki Odpust Górecki odbędzie się w Górce Klasztornej 20.05 na Mszy św. o godz. 12.00.

12. Kolejna edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie odbędzie się w dniach 24-26.05.2024 r.. Wszystkie informacje oraz program Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej: https://nowespojrzenie.art/.

13. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii. Dziś składka remontowa. Zakończono wymianę nagłośnienia. Całość wszystkich elementów jak wzmacniacz, miksery i głośniki oraz prac instalacyjnych związanych z nagłośnieniem naszego kościoła wyniosła 123 tys. złotych.

14. W minionym tygodniu z naszej Parafii do wieczności odeszli śp. Maria Meuś-Burec, Anna Duszyńska, Regina Jurkowska, Bartosz Kałużny. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii