X Niedziela zwykła 09.06.2024

1. Msza Święta i spotkanie Trzeciego Świeckiego Zakonu Franciszkańskiego dziś o 13.00 w Kaplicy Świętego Krzyża.

2. Radę Parafialną czyli przedstawicieli wszystkich wspólnot naszej parafii prosimy o przybycie na spotkanie jutro, w poniedziałek o 19.00 do sali naprzeciw Kaplicy Świętego Krzyża w budynku „B”.

3. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią codziennie o 18.00.

4. Mnóstwo atrakcji i konkursów nie tylko dla dzieci zostało przygotowane przez wolontariat Caritas na festynie „Bądźmy Razem” w Myślęcinku koło głównych parkingów i padoków – 08.06 w godzinach 12.00-15.00.

5. Duszpasterstwo Powołań Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Parafii bł. bp. Michała Kozala na Miedzyniu do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej 15.06 o godz. 7.00. W sobotę jest planowane dotarcie do Nakła na nocleg, a następnie w niedzielę 16.06 do Górki Klasztornej.

6. Natomiast ks. Henryk Stippa – diecezjalny duszpasterz młodzieży – zaprasza na Rowerową Pielgrzymkę także do Górki Klasztornej z Duszpasterstwem Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Wyjazd w niedzielę 16.06 o godz. 10.00 spod katedry. Zapisy przez formularz na stronie duszpasterstwa młodzieży www.mlodziez.bydgoszcz.pl.

7. Zapraszamy młodzież dzisiaj na wieczorną Mszę oraz spotkanie po Mszy do sali przy szlabanie.

8. Osoby chętne pograć w piłkę zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 na boisko przy Szkole Podstawowej nr 47.

9. Po przeżyciu wydarzeń centralnych 20-lecia diecezji, trwa dziękczynna sztafeta modlitwy za naszą diecezję. Przez kolejne 20 miesięcy, każdego 25. dnia miesiąca, w kolejnych dekanatach diecezji odprawiane będą, pod przewodnictwem Księdza Dziekana wraz z obecnością wszystkich Księży dekanatu, Msza Święta dziękczynna za diecezję i nabożeństwo powołaniowe.

10. Bardzo dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości wobec naszej Parafii: modlitewne i materialne. Dziś składka przeznaczona na cele remontowo budowlane. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowe toalety przy Kaplicy Świętego Krzyża budynku „B”.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza naszego Miesięcznika Kościelnego.

12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej Parafii śp. Krzysztof Bejma. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii