X Niedziela zwykła 6.06.2021

„Kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką” – to stwierdzenie zaczerpnięte z dzisiejszej Ewangelii stawia przed nami zasadnicze pytanie, czy ja należę do rodziny Chrystusowej? Bo jeżeli należę do tej rodziny, to podporządkowuję się woli Bożej i ją wypełniam w swoim życiu.

1. W tygodniu wspominamy:
• we wtorek św. Jadwigę Królową
• w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz modlitwa przy przygotowanym ołtarzu na zewnątrz świątyni. W Tym dniu zgodnie z zaleceniem KEP odnowimy wszyscy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Do czwartku trwamy w oktawie Ciała i Krwi Pańskiej dlatego po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00 procesje wokół kościoła połączone z nabożeństwem czerwcowym do NSPJ.

4. We wtorek 8 czerwca Stowarzyszenie Wspierania Powołań o godzinie 18.00 zaprasza na Mszę Świętą z racji rocznic święceń wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii oraz pochodzących z niej. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu procesja, modlitwa w intencji powołań oraz adoracja do godziny 19.30.

5. W najbliższy wtorek również nie będzie dyżuru dla narzeczonych o godz. 18.30. Bardzo prosimy osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa, które pragnęły przyjść w najbliższy wtorek o ewentualne umówienie z Księdzem Proboszczem innego terminu spotkania.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą przystępować do komunii odbędzie się w przyszłą niedzielę 13 czerwca po Mszy Świętej o godzinie 10.30.

7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza na Drzwi otwarte w sobotę 12 czerwca br.,
w godzinach od 10.00 -13.00 w budynku szkoły ul. Nowodworska 17 w Bydgoszczy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i
Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Jan Kustra
† Barbara Węcel
† Anna Kubiak
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz