XI Niedziela zwykła 13.06.2021

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści rozwój Królestwa Bożego, a słowami św. Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed trybunałem Chrystusa. Czy jesteśmy na to spotkanie gotowi?

1. W tygodniu wspominamy:
• w poniedziałek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona diecezji bydgoskiej. Z tej okazji w dniu wspomnienia naszego patrona zostanie odprawiona w katedrze bydgoskiej o godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa na którą zaproszeni są przedstawiciele ruchów oraz mieszkańcy diecezji.
• w czwartek św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

2. Ruszają zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w ramach naszej parafialnej grupy Biało – żółtej. Szczegóły u Ks. Piotra.

3. Organizujemy również pielgrzymkę na beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Zapisy u Ks. Piotra w zakrystii.

4. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się w intencji i w intencjach mieszkańców ul. Siemiradzkiego.

5. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania klasy 7 i 8 zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 14 czerwca w kościele po Mszy świętej o godz. 18.00.

6. Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego w Bydgoszczy zaprasza młodzież do zapoznania się z ofertą kształcenia w wielu poszukiwanych na rynku pracy zawodach:
• technik mechatronik i mechanik
• technik informatyk
• technik programista
• technik mechanik lotniczy czy kolejarz
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony szkoły http://zsm1.bydgoszcz.pl na stolikach są wyłożone ulotki informacyjne oraz wywieszone w gablocie ogłoszeń.

7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na:
• magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka
• 2-letnie podyplomowe studia katechetyczno – teologiczne
• roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej
Rekrutacja trwa do 10 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 14 września br. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie www.bydgoskateologia.pl

8. W czasie pandemii często brakuje potrzebnej krwi, dlatego zapraszamy na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę, 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9.00 do 15.00. W programie występ dzieci z Przedszkola Polanka, pokaz Krav Magi oraz występy zespołów Cold Shot i Pokój nr 3. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek i weźmie udział w losowaniu nagrody głównej – telewizora. Zaprasza organizator Klub Motocyklowy Fenix MC Poland.

9. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2021/2022. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i
Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Grzegorz Nogalski
† Wojciech Hoppe
† Edward Jiers
† Bogdan Siewkowski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz