XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

1. Dzisiejsza liturgia słowa jest pod urokiem rozesłania Apostołów którzy mają iść i głosić nadchodzące Królestwo Boże. Głoszoną przez siebie rzeczywistość mają popierać: uzdrawianiem chorych, wskrzeszaniem umarłych, oczyszczaniem trędowatych i wypędzaniem złych duchów.

2. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30

3. W Czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po zakończonej Eucharystii o godz. 18.00 udamy się z procesją wokół kościoła. Tego dnia poświęcimy wianki z ziół i kwiatów.

4. W piątek, po zakończeniu oktawy Bożego Ciała, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po zakończonej Mszy św. o godz. 18.00 w procesji udamy się do tradycyjnego ołtarza na zewnątrz i odmówimy akt wynagrodzenia Najśwętszemu Sercu Pana Jezusa, za który możemy uzyskać odpust zupełny. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

5. Ponadto w tygodniu wspominamy:
– w środę – św. Alberta Chmielowskiego;
– w sobotę – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17.30.

7. W przyszłą niedzielę 21 czerwca dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 10.30. Spowiedź św. dla dzieci I komunijnych w sobotę 20 czerwca o godz. 10.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty dla rodziców i najbliższych również w sobotę od godz. 17.30. Próby dla dzieci w środę i czwartek o godz. 18.45. Prosimy parafian by tego dnia na Mszy św. o godz. 10.30 dać możliwość uczestnictwa rodzinie i najbliższym dzieci I komunijnych, a samemu uczestniczyć we Mszach św. o innych godzinach.

8. Dnia 24 czerwca przybędzie do naszej parafii ks. Bp Jan Tyrawa, aby udzielić Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież klas 1 szkoły ponadpodstawowej która miała w kwietniu tego roku przystąpić do tego sakramentu zapraszamy jutro o godz. 18.45 oraz we wtorek na godz. 16.30 na spotkania formacyjne.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. został wyłożony przy wyjściu z kościoła, a ofiary prosimy składać do skarbon.

10. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Marek Radtke

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz