XI Niedziela zwykła 18.06.2023

1. W tygodniu czcimy:
• w środę – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika,
• w piątek – Dzień Ojca, przez wstawiennictwo św. Józefa pamiętajmy o naszych ojcach,
• w sobotę – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

2. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w ramach naszej parafialnej grupy biało–żółtej. Piesza Pielgrzymka w tym roku wyjątkowo rusza 7 lipca, aby po jedenastu dniach 17 lipca pokłonić się Matce Bożej. Bliższe szczegóły o pielgrzymce u przewodnika grupy ks. Łukasza Borucha. Przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej została wystawiona skrzynka na intencje, które pielgrzymi zabiorą ze sobą. Zachęcamy również do składania ofiar na wsparcie materialne pielgrzymiego dzieła. Bóg zapłać! Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 23 czerwca o godz. 18.30 w domu katechetycznym. Więcej informacji również na plakatach.

3. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na:
• magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka
• 2-letnie podyplomowe studia katechetyczno – teologiczne
• roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej
Ponadto zapraszamy od nowego roku akademickiego osoby chętne do formacji w Szkole Katechistów. Rekrutacja trwa do 13 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 14-15 września br. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie www.bydgoskateologia.pl

5. Przedstawiciele Hospicjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki dziękują naszej parafii za ofiary zebrane podczas zbiórki do puszek na rzecz hospicjum. Zebrano 2465, 50 zł.

6. Po pięciu latach pracy w naszej parafii, żegna się z nami ks. Arkadiusz. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł. i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Urszula Weinerowska
† Urszula Köhn
† Feliks Lampowski
† Beata Maniszewska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz