XII Niedziela zwykła 20.06.2021

Znaki, jakie Jezus czynił, prowadziły uczniów do poznawania swojego Chrystusa. Ciągle jednak brakowało im wiary, że ich Mistrz jest tym, który przyszedł dać człowiekowi zbawienie. Wykorzystajmy zbliżający się czas wakacji na pogłębienie wiedzy o Jezusie, a szczególnie na ożywienie swojej wiary w Jego zbawczą moc.

1. W tygodniu czcimy:
• w poniedziałek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika,
• w środę Dzień Ojca, przez wstawiennictwo św. Józefa pamiętajmy o naszych ojcach,
• w czwartek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

2. Ruszają zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w ramach naszej parafialnej grupy Biało – żółtej. Szczegóły u Ks. Piotra.

3. Organizujemy również pielgrzymkę na beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Zapisy u Ks. Piotra w zakrystii.

4. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek o godz. 17.00 SWP zaprasza na nowennę w intencji powołań oraz o godz. 18.00 na Mszy św. i spotkanie po Eucharystii w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy kolejne osoby do wstąpienia w szeregi SWP oraz do wspólnej modlitwy o nowe powołania.

6. Dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 im. Franciszka Siemiradzkiego w Bydgoszczy zaprasza młodzież do zapoznania się z ofertą kształcenia w wielu poszukiwanych na rynku pracy zawodach:
• technik mechatronik i mechanik
• technik informatyk
• technik programista
• technik mechanik lotniczy lub kolejarz
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony szkoły http://zsm1.bydgoszcz.pl na stolikach są wyłożone ulotki informacyjne oraz wywieszone w gablocie ogłoszeń.

7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na:
• magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka
• 2-letnie podyplomowe studia katechetyczno – teologiczne
• roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej
Rekrutacja trwa do 10 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone dnia 14 września br. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie www.bydgoskateologia.pl

8. Fundacja „Wiatrak” zaprasza do zapoznania się z nową ofertą powstałej poradni. Pomoc w zakresie:
• psychoterapii (indywidualne, par, rodzin),
• terapia uzależnień i współuzależnień,
• mediacje (rodzin i par),
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z kierownikiem Poradni „Wiatrak”. Numer podany jest w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.wiatrak.org.pl

9. Centrum Onkologii w Bydgoszczy zaprasza osoby w wieku 50-65 (bez żadnych objawów), na badania kolonoskopowe oraz osoby które rzuciły palenie (nie później jak 15 lat temu), lub z zagrożeniem zawodowym w wieku od 55-74 lat na tomografię w celu profilaktyki raka płuca. Szczegóły pod numerem telefonu; 52/374 39 20 lub na stronie internetowej: www.profilaktyka-jelita.pl i www.profilaktyka-pluca.pl .

10. Rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej WSD i na facebooku.

11. Hufce Pracy oraz Centrum Edukacji i Pracy w Bydgoszczy działające na rzecz młodzieży zagrożonej wykluczeniem prowadzą nabór na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i
Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

13. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
† Jadwiga Wawrzon
† Bogusława Kaczmarowska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz