XII Niedziela zwykła 21.06.2020

1. Dziś w naszej parafii dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 10.30. Módlmy się w ich intencji i ich rodziców, aby godnie przeżyły ten dzień spotkania z Chrystusem w Eucharystii.

2. W dzisiejszej ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: czy przyznam się do Niego przed ludźmi?
Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego prawa, był św. Jan Chrzciciel, którego uroczystość Narodzenia będziemy obchodzić w środę. Msze św. tego dnia u nas w kościele o 7.00, 8.00, oraz o godz. 18.00, kiedy to przybędzie do naszej parafii ks. bp Jan Tyrawa aby udzielić młodzieży klas I szkoły ponadpodstawowej sakramentu bierzmowania.

3. Sakrament pokuty i pojednania dla kandydatów, świadków i najbliższych w poniedziałek od godz. 17.15. Kartki do spowiedzi kandydaci mogą odebrać dziś lub jutro u ks. Roberta. Próba przed sakramentem bierzmowania kandydatów wraz z świadkami we wtorek o godz. 19.15.

4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30. Wyjątkowo w ten wtorek adorację zakończymy o godz. 19.10.

5. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy Św., a w niedzielę o 17.30.

6. Dekretem bpa Jana Tyrawy – Ordynariusza naszej diecezji, rozpoczynają w naszej parafii pracę duszpasterską: ks. Piotr Książkiewicz wyświęcony 30 maja br. oraz ks. Michał Borowski, pracujący dotychczas w parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy. Witamy ich serdecznie i życzymy dobrego pobytu pełnego duszpasterskich sukcesów.

7. Z naszej parafii odchodzi po 7 latach pracy, za które serdecznie i szczerze dziękujemy, ks. Robert Szczepański. Księdza Roberta pożegnamy w najbliższą niedzielę 28 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Ks. Robert podejmie pracę duszpasterską w parafii NMP Matki Kościoła.

8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:
– magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka
– 2-letnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne,
– roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej.
Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 16 września, a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 17-18 września. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł został wyłożony przy wyjściu z kościoła, a ofiary prosimy składać do skarbon.

10. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
† Sabina Bogusławska
† Maria Filipowicz – Dubowik

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz