XII Niedziela zwykła 23.06.2019

1. Dziś Chrystus pyta każdego z nas: kim dla was jestem? Czy jest Chrystus dla nas Zbawicielem, czy może kimś prozaicznym, na kogo nie warto zwracać uwagi? Okres wakacji jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Chrystusa.

2. Dzisiejsza niedziela to niedziela pielgrzymkowa, przedstawiciele naszej grupy Biało – Żółtej po Mszach Św. zbierają ofiary na wsparcie pielgrzymki. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 21-31.07. Spotkanie organizacyjno – informacyjne dziś po Mszy Św. o godz.: 18.00 w kaplicy Św. Krzyża. Bliższe informacje u ks. Roberta.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek – uroczystość Św. Jana Chrzciciela, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę – uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała precesja do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zapraszamy do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała, serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
W piątek procesja do ołtarza wraz z Litanią do NSPJ oraz akt zawierzenia.

5. Przeżywamy miesiąc czerwiec, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Św.

6. Od niedzieli 7 lipca nastąpią tradycyjna zmiana w godzinach niedzielnych Mszy Św. zamiast Mszy Św. o godz.: 15.00 będzie Msza o godz.: 20.30. Sakramentu Chrztu Św. udzielać będziemy na Mszy Św. o godz.: 12.00.

7. We wtorek, zapraszamy na godziną Adorację Najświętszego Sakramentu na godz.:18.30.

8. Pielgrzymka Bułgaria i Serbia samolotowo-autokarowa w dniach 17.09.2019 – 27.09.2019. Szczegóły w gablocie.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10.W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Mirosław Stelmach
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz