XII Niedziela zwykła 23.06.2024

1. W okresie wakacyjnym wszystkie Msze Święte sprawowane są jak w ciągu roku. Biuro parafialne w sprawach cmentarnych czynne jak przez cały rok, a Księża w biurze będą obecni we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.00.

2. W ramach dziękczynienia Panu Bogu za 100 lat naszej Parafii organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach 07.09 oraz w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki do Pelplina wyjazd 21.09. Koszt obu pielgrzymek po 50zł. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

3. Ewangelizacyjny, biblijny Kurs Emaus odbędzie się w dniach od 19 do 21.07 w naszej parafii poprowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pod opieką Księdza Proboszcza. Informacja o zapisach na plakacie.

4. Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewaną litanią codziennie o 18.00.

5. Powstaje Róża Żywego Różańca za najbliższych, którzy pogubili się na drogach wiary. Osoby chętne do włączenia się w taką modlitwę, a które nie były obecne na spotkaniu w minionym tygodniu prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

7. Na Modlitwę chwały przed Najświętszym Sakramentem z możliwością przeżycia indywidualnej modlitwy wstawienniczej zaprasza Szkoła Nowej Ewangelizacji.

8. Przypominamy okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w dni powszednie 15 minut przed każdą Mszą Świętą, a w niedziele podczas Mszy Świętych.

9. Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje ośmiodniową Pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii od 17 do 24.10.2024. Koszt 5190 + 170 Euro szczegóły w gablocie i na naszej stronie zapisy w sąsiedniej Parafii.

10. Trwa rekrutacja do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, w którym formują się także Klerycy Diecezji Bydgoskiej – opis wymaganych dokumentów i kontakt można znaleźć na stronie Bydgoskiego Seminarium http://bydgoskieseminarium.pl/warunki-przyjecia/. Wszystkich prosimy o modlitwę, by Jezus Dobry Pasterz wzbudził w Kościele nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa.

11. XX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę w tym roku rusza 21 lipca, aby po jedenastu dniach duchowych i fizycznych zmagań, 31 lipca pokłonić się naszej Matce w Sanktuarium na Jasnej Górze. Wszelkie informacje, szczegóły i kontaktu możliwe są za pośrednictwem strony internetowej pielgrzymki www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl

12. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej Parafii.

13. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.

14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej Parafii śp. Waldemar Elminowski, Leokadia Wiatrowska i Jerzy Bruszkowski. Dobry Jezu…

ks. Janusz Tomczak
Proboszcz Parafii
Bydgoszcz, AD 2024-06-22