XIII Niedziela zwykła 2.07.2023

Jezus wielokrotnie powtarzał w swoim ziemskim nauczaniu, że przyszedł On na ziemię przynieść ludziom pokój. Ten pokój zwiastowali aniołowie pasterzom z Betlejem. Jezus nazwał błogosławionymi tych, którzy wprowadzają pokój. Bardzo często uspokajał swoich uczniom mówiąc im: „Nie bójcie się”, a po Zmartwychwstaniu pierwsze słowa, które skierował do nich brzmiały: „Pokój wam”. Jednak pokój, który miał na myśli Jezus jest inny niż wyobrażali go sobie Jego uczniowie 2000 lat temu, a także ci współcześni.

1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
• Pierwszy czwartek – modlimy się o nowe powołania
• Pierwszy Piątek – wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.
Spowiedź od godziny 17:30.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek – św. Tomasza Apostoła
• w czwartek – bł. Marię Teresę Ledóchowską
• w sobotę – św. Jana z Dukli.

3. W pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na adorację połączoną z nowenną do MB Nieustającej Pomocy oraz indywidualnym błogosławieństwem o godzinie 20:00.

4. Zapraszamy do pielgrzymowania z grupą biało-żółtą na Jasną Górę. Zapisy i załadunek bagaży 6 lipca (czwartek) w godz. 19.00 – 20.00 przy kościele św. Polskich Braci Męczenników przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Przypominamy, że biuro parafialne w czasie wakacji jest nieczynne popołudniami.

6. On niedzieli 2 lipca nie ma Mszy Świętej o godzinie 15:00, tradycyjnie została zastąpiona Mszą o godzinie 20:30.

7. Przypominamy i prosimy, by do kościoła przychodzić w stroju godnym tego miejsca!

8. Informujemy, że rozpoczął się czas przyjmowania kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego. Bliższe informacje na plakacie i stronie internetowej.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł. Wyłożony jest przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon. Informujemy, że nowy numer Miesięcznika Kościelnego będzie dostępny od najbliższego czwartku.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz