XIII Niedziela zwykła 27.06.2021

Liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako lekarza ludzkich ciał i dusz. W świetle tego słowa warto zadać sobie pytanie, czy tak patrzymy na naszego Pana i Zbawiciela.

1. W nawiązaniu do decyzji KEP z dnia 11 i 12 czerwca 2021 r., oraz w oparciu o postanowienia kan. 87 KPK z dniem 28 czerwca, Biskup Wiesław Śmigiel – Administrator Apostolski Diecezji Bydgoskiej odwołuje dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta.

2. W tygodniu czcimy:
• w poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
• we wtorek – św. Piotra i Pawła, w tej uroczystości pamiętajmy szczególnie o Ojcu Świętym Franciszku i wszystkich jego intencjach. Msze Święte o godzinie 7.00, 8.00, 18.00. Taca tego dnia przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ta uroczystość to również dzień imienin naszego Ks. Piotra, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych i zdrowia, dziękując za jego posługę w naszej parafii,
• w środę – Pierwszych Świętych Męczenników Kościoła rzymskiego,
• w sobotę św. Tomasza Apostoła, święto,

3. W tygodniu przypada:
• pierwszy czwartek – dzień modlitw o nowe i liczne powołania do służby Bożej. Tego dnia spowiadamy od 17.30 do 18.30
• pierwszy piątek – spowiadamy od 17.00 do 18.30
• pierwsza sobota – w lipcu i sierpniu nie odwiedzimy chorych ze stałej listy. W przypadku pragnienia przyjęcia sakramentów przez osobę chorą prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub w biurze parafialnym.

4. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

5. W środę po Mszy św. wieczornej około 18.45 zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Czerwcowe, które odbędzie się przy pomniku NSPJ na ul. Seminaryjnej.

6. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w ramach naszej parafialnej grupy Biało – żółtej. Przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej została wystawiona skrzynka na intencje, które pielgrzymi zabiorą ze sobą. Zachęcamy również do składania ofiar na wsparcie materialne pielgrzymiego dzieła. Bóg zapłać! Więcej informacji również na plakatach.

7. Organizujemy również pielgrzymkę na beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Zapisy w zakrystii.

8. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30. (Porządek sprawowania Mszy Świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30). Chrzty w lipcu i sierpniu na Mszy św. o godz. 12.00.

9. Przez okres wakacyjny Biuro Parafialne czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na miesiąc lipiec w cenie 6 zł. i Nowy wakacyjny numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Sabina Rucińska
† Ewa Czarra
† Zygmunt Pawlisz
† Gerard Barczykowski
† Cezary Weber
† Eugeniusz Mańczak
† Joachim Wrombel
† Irena Gburek
† Kazimierz Stelmach
† Wiesław Radomski
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz