XIII Niedziela zwykła 28.06.2020

Bóg nie jest ponad. Jest wszędzie, z każdej strony. Tak zupełnie inny, że nie można miłości do Niego porównać z największą nawet miłością do człowieka. W takich słowach możemy streścić dzisiejszą Liturgię Słowa.

1. Jutro uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła (taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej). Polecajmy w modlitwie sprawy Kościoła Powszechnego, a szczególnie następcy św. Piotra, papieża Franciszka. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
Jest to również dzień imienin ks. Piotra, któremu już dziś życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień życia.

2. Rozpoczyna się czas wakacji, pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej mszy, a podziwiając Boga w otaczającej nas rzeczywistości nie unikajmy spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Pamiętajmy też w tym czasie o stosownym ubiorze, gdy wchodzimy do miejsc sakralnych.

3. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu.

4. W tygodniu przypada:
• pierwszy czwartek – dzień modlitw o nowe i liczne powołania do służby Bożej. Tego dnia spowiadamy od 17.30 do 18.30
• pierwszy piątek – spowiadamy od 17.00 do 18.30

5. Ulega zmianie porządek niedzielnych Mszy św. w lipcu i sierpniu. Nie będzie Mszy św. o godz. 15:00; będzie natomiast sprawowana Msza św. o godz. 20.30. Porządek Mszy św. niedzielnych w okresie wakacji przedstawia się następująco: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.30
Sakramentu chrztu udzielamy w tym okresie w pierwsze niedzielę o 12.00 i w trzecie soboty o 18.00

6. Dziś żegnamy ks. Roberta Szczepańskiego, który po 7 latach pracy w naszej parafii zostaje wikariuszem w parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy. Ks. Robertowi dziękujemy za ofiarną pracę w naszej parafii, szczególnie jako opiekuna służby liturgicznej oraz kandydatów do Sakramentu bierzmowania. Zarażał dzieci i młodzież swoją pasją do sportu, którą prowadził dla naszej diecezji. Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy ks. Robertowi Bożego błogosławieństwa w nowej parafii.

7. Czas pandemii to trudne doświadczenie dla wielu z nas. Spowodowało to wiele zawirowań w życiu rodzinnym i zawodowym. W trudnej sytuacji znalazły się także wspólnoty parafialne. Dlatego w tym miejscu z całego serca dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za każdy dar serca składany w kościele oraz przekazany na konto parafialne. Przy tej okazji dziękujemy również rodzicom dzieci I komunijnych i młodzieży bierzmowanej za zakupione stuły kapłańskie i kapę do sprawowania nabożeństw liturgicznych. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na:
• magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka
• 2-letnie podyplomowe studia katechetyczno – teologiczne
• roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej
Rekrutacja trwa do 16 września. Bliższe informacje w gablocie oraz na stronie www.bydgoskateologia.pl

9. Grupa Biało-Żółta zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w dniach od 21-31 lipca. Przez wzgląd na pandemię w tym roku pielgrzymowanie w nieco odmiennej formie. Szczegóły na plakacie w gablocie i u ks. Piotra w zakrystii lub telefonicznie 515-385-896. Serdecznie zapraszamy do wejścia na szlak pielgrzymkowy!

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł został w wyłożony przy wyjściu z kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Piotr Chylarecki
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz