XIII Nieziela zwykła 30.06.2019

1. Chrystus nas fascynuje, pewnie wielokrotnie to zauważyliśmy, ale lęk, obawa i wygodnictwo nie pozwalają nam za Nim iść. Może jednak warto wykorzystać czas wakacji, aby podjąć Chrystusowe wezwanie: „Pójdź za mną”.

2. Przed tygodniem przeżywaliśmy niedzielę pielgrzymkową, za złożone ofiary na wsparcie pielgrzymów składamy serdeczne Bóg zapłać.
Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 21-31.07. Bliższe informacje i zapisy u ks. Roberta.

3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie NMP Licheńskiej, w środę – święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

4. W ty tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi świętej w czwartek i piątek od godziny 17.30. Zachęcamy by korzystać też z sakramentu pokuty i pojednania w ciągu tygodnia.

5. Od niedzieli 7 lipca nastąpią tradycyjna zmiana w godzinach niedzielnych Mszy Św. zamiast Mszy Św. o godz.: 15.00 będzie Msza o godz.: 20.30. Sakramentu Chrztu Św. udzielać będziemy na Mszy Św. o godz.: 12.00.
W lipcu biuro parafialne w środy w godzinach popołudniowych nieczynne.
Także od niedzieli 7 lipca w kaplicy Matki Bożej będzie wystawiona skarbona do której można składać intencje w których będą się modlić nasi pielgrzymi którzy 21 lipca wyruszą ku Jasnej Górze.

6. We wtorek przypada I wtorek miesiąca, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 20.00.

7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, dające kwalifikacje do nauczania religii. Zapraszamy chętne osoby na:
– Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka,
– 2- letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne,
– Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej.
Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń oraz na stronie www.bydgoskateologia.pl

8. Pielgrzymka Bułgaria i Serbia samolotowo-autokarowa w dniach 17.09.2019 – 27.09.2019. Szczegóły w gablocie.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer lipcowo-sierpniowy naszego Miesięcznika Kościelnego.

10. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Jerzy Dziweragis
† Leszek Bojara
† Jan Wachowiak
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz