XIV Niedziela zwykła 3.07.2022

Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus wysłał jeszcze innych uczniów, aby głosili słowo Boże. Czas wakacji jest dobrym czasem do podjęcia działalności ewangelizacyjnej przez każdego z nas. Zechciejmy ten czas wykorzystać jak najlepiej.

1. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dn. 21-31 lipca br. w grupie biało – żółtej. Szczegóły u ks. Pawła oraz na plakatach. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, zbierane będą ofiary do puszek na wsparcie pątników. Przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej jest wystawiona także skarbona, w której można umieszczać intencje, które pielgrzymi zabiorą ze sobą na pątniczy szlak.

2. Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu wraz z nowenną do MB Nieustającej Pomocy we wtorek od godziny 20.00.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
– w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
– w piątek św. Jana z Dukli, prezbitera

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o nowe powołania do służby Bożej w kościele.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu, w niedzielę Msza Święta zamiast o 15:00, odprawiana jest o 20:30.

6. Biuro parafialne w wakacje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem
w godzinach od 10:00 do 12:00.

7. Sakrament chrztu, w okresie wakacyjnym udzielany jest w I niedzielę miesiąca o 12:00 oraz III sobotę miesiąca o 18:00.

8. Zapraszamy na cykl III Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej. Koncerty odbywać się będą 9 i 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia o godzinie 19.00 w katedrze bydgoskiej. Szczegóły na plakacie.

9. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej – Przewodnik katolicki w cenie oraz nowy wakacyjny numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbon.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz