XIV Niedziela zwykła 4.07.2021

1. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Przypominamy, że Biskup Wiesław Śmigiel – Administrator Apostolski Diecezji Bydgoskiej odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• we wtorek bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicy,
• w czwartek św. Jana z Dukli, prezbitera,

3. We wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Apel Jasnogórski oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem od godziny 20.00 do 21.00.

4. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30. (Porządek sprawowania Mszy Świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30). Chrzty w lipcu i sierpniu na Mszy św. o godz. 12.00.

5. Przez okres wakacyjny Biuro Parafialne czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.

6. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w ramach naszej parafialnej grupy biało – żółtej. Przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej została wystawiona skrzynka na intencje oraz wsparcie materialne pielgrzymów. Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i wakacyjny numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Franciszek Bornikowski
† Zofia Megger
† Eleonora Dzierman
† Teresa Kowalska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz