XIV Niedziela zwykła 5.07.2020

1. W dzisiejszej Ewangelii, Chrystus Pan zaprasza nas do budowania relacji razem z Nim przez pokorę i cichość serca. Nie zapominajmy o tym szczególnie w okresie wakacji – pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii i modlitwie codziennej.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Michała Borowskiego, który dotychczas posługiwał w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła a teraz Dekretem Księdza Biskupa został mianowany wikariuszem w naszej parafii na miejsce ks. Roberta Szczepańskiego. Księdzu Michałowi życzymy wielu łask Bożych oraz radości wynikającej z posługi w naszej parafii.

3. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godzinie 20.00 zakończona apelem Jasnogórskim. Intencje do Matki Bożej można składać w skarbonie.

4. W środę 8 lipca w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po mszy świętej o godzinie 8.00 a zakończy przed wieczorną mszą świętą
o godzinie 17.50. Serdecznie zapraszamy do modlitwy przed Jezusem Chrystusem Eucharystycznym. Tego dnia Anioł Pański w naszej świątyni o godzinie 12.00 i koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Grupa Biało-Żółta, która wyrusza z naszej parafii serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Matki Boskiej Jasnogórskiej w dniach od 21-31 lipca. W tym roku w nieco odmiennej formie. Bliższe informacje na plakacie oraz u ks. Piotra w zakrystii lub pod numerem telefonu 515-385-896. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. W tygodniu wspominamy
– w poniedziałek bł. Marię Teresę Ledóchowską,
– w środę św. Jana z Dukli
– w sobotę święto Świętego Benedykta – Patrona Europy

7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, zachęca do podjęcia studiów na następujących kierunkach:
– magisterskie zaoczne studia teologiczne – specjalność katechetyka – 2- letnie podyplomowe studia teologiczno – katechetyczne, – roczne podyplomowe studia katechezy przedszkolnej. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 16 września, Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. Został wyłożony przy wyjściu z kościoła a ofiary prosimy składać do skarbon. Ukazał się nowy numer naszego miesięcznika kościelnego.

9. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności:
+ Wierę Dziatkowicz
+ Praksedę Kozłowską
+ Zygfryda Kalinowskiego

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz