XIX Niedziela zwykła 11.08.2019

1. Dzisiejsza liturgia słowa podsumowując czytania z ostatnich niedziel, stawia nam pytanie: Czy czuwamy oczekując na spotkanie z Bogiem i czego od Niego oczekujemy? Bo jeżeli jesteśmy na wzór owych sług oczekujących w gotowości na spotkanie przychodzącego Pana, to doświadczamy, że w chwale zbawionych będzie nas wspierał Jezus Chrystus.

2. We wtorek zapraszamy na godzinę 18.30. na Adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W czwartek 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele tego dnia wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy zioła, wianki i kwiaty. Biuro parafialne nieczynne.

4. Ponadto tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika, a w sobotę – św. Jacka, prezbitera.

5. Zapraszamy na XXX Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Zbiórka pielgrzymów w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa na Pl. Piastowskim, w środę 14.08. o godz. 15.30. Po Mszy Św. odpustowej w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze poczęstunek dla pielgrzymów.

6. Fundacja „Światłownia” zaprasza mieszkańców naszego osiedla w sposób szczególny; seniorów 65+ oraz osoby niepełnosprawne na bezpłatne spotkania w ramach programu „Społeczność bardzo aktywna”. Warsztaty odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godz. 10.00 -16.00. W programie: wyjścia do instytucji kultury, darmowy obiad i podwieczorek, zajęcia muzyczne, literackie, czyli wspólne spędzanie czasu w miłym gronie. Zgłoszenia w „Światłowni” przy ul. Św. Trójcy 15 w poniedziałek i wtorek w godz. 16.00 – 20.00. Więcej informacji i szczegóły na plakacie w gablocie.

7. Dziś przeżywamy II niedzielę miesiąca tradycyjnie ofiary składane na tace przeznaczamy na cele remontowe. Bóg zapłać.

8. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
+ Zdzisława Jaruszewska
Wieczny odpoczynek…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz