XIX Niedziela zwykła 13.08.2023

Chrystus chodzący po jeziorze ukazuje nam, że On jest Panem żywiołów. Piotr idący po wodzie — to człowiek, który gdy jest wpatrzony w Chrystusa może pokonać niebezpieczeństwo zła i grzechu, lecz gdy zwątpi w Jego moc, tonie w wirze życia. Cisza i modlitewna refleksja zabezpiecza nas przed niepokojami i pozwala na spotkanie Boga, jak Eliasz spotkał Go w cichym łagodnym szmerze wiatru. Posiadamy Boże obietnice, ale jak naród wybrany możemy je stracić, gdy zagłuszymy głos Boży.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek – św. Maksymiliana
• we wtorek – Wniebowzięcie NMP
• w czwartek – św. Jacka.

2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwana również świętem Matki Bożej Zielnej. Z tym dniem związany jest zwyczaj oddania hołdu Maryi poprzez poświęcenie na Jej cześć leczniczych ziół i kwiatów, które również pobłogosławimy tego dnia
w naszym kościele na każdej Mszy. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego: (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30). Z racji uroczystości nie będzie tego dnia wieczornej adoracji.

3. Na prośbę Przewodniczącego KEP we wszystkich kościołach w Polsce we wtorek zbierane będą środki na pomoc poszkodowanym w Słowenii. Cegiełką za udział w tej akcji będą dla nas pocztówki z wizerunkiem figury MB, która stoi przy naszym kościele.

4. W związku z wymianą księży pracujących w parafii prosimy o ponowne zgłaszanie chorych do odwiedzin duszpasterskich od miesiąca września.

5. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą o godzinie 7:00 i 18:00

6. Przypominamy, że biuro parafialne w czasie wakacji jest nieczynne popołudniami.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł wyłożony jest przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
† Zofia Templin
… wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz