XIX Niedziela zwykła 9.08.2020

1. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego jak w wakacje 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.30

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Wawrzyńca, diakona, męczennika
• we wtorek św. Klarę, dziewicę
• w piątek św. Maksymiliana M. Kolbe, prezbitera, męczennika

3. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., ale także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

4. W Setną Rocznicę Cudu nad Wisłą 15 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy do modlitwy o Cud nad Brdą wszystkich mężczyzn podczas kolejnego marszu w milczeniu za Jezusem Eucharystycznym z Kościoła oo. Jezuitów przez Stary Rynek do Katedry.
W tym roku na radosne przejście z obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości z kościoła oo. Kapucynów (Klaryski), również przez Stary Rynek do Katedry, zaproszone są też panie. Wydarzenie to w obu kościołach rozpocznie się o godz. 20.00. Na Starym Rynku ok. godz. 20.40 uczestnicy obu marszów, odśpiewają „Bogurodzicę” i przejdą do Katedry na krótkie nabożeństwo. Na procesję zabieramy maseczki. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

5. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.30. W modlitwie polecać będziemy mieszkańców ul. Jackowskiego i Grunwaldzkiej oraz wszystkie sprawy ich serca.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana:
† Bogdan Frąckiewicz
† Bogumiła Brzeska
† Halina Hyjek
† Maria Kulczyńska
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz