XV Niedziela zwykła 11.07.2021

1. Okres wakacyjny jest dobrym czasem, aby sobie uświadomić, że Chrystus wszystkich swoich uczniów posyła do głoszenia Dobrej Nowiny, na wzór apostołów. Przebywając więc w rozmaitych miejscach i wśród różnych ludzi, zechciejmy być tymi, którzy głoszą Dobrą Nowinę.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
• we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników,
• w czwartek św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła,
• w piątek 16 lipca przypada wspomnienie NMP z góry Karmel, w wielu parafiach z tym dniem związany jest odpust. Zechciejmy przyjrzeć się objawieniom Matki Bożej i podjąć Jej wezwanie do życia w duchowości karmelitańskiej.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.30.

4. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30. (Porządek sprawowania Mszy Świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30). Chrzty w lipcu i sierpniu na Mszy św. o godz. 12.00.

5. Przez okres wakacyjny Biuro Parafialne czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.

6. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w ramach naszej parafialnej grupy Biało – żółtej. Przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej została wystawiona skrzynka na intencje oraz wsparcie materialne pielgrzymów. Spotkanie dla pielgrzymów w piątek 16 lipca o godz. 19.00 w parafii Miłosierdzia Bożego.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i wakacyjny numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Grzegorz Kęskrawiec
…wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz