XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

Człowiek ma wolność. Może słowo przyjąć. Ale może je całkowicie zmarnować, gdy nie jest na nie otwarty. W takich słowach możemy streścić dzisiejszą Liturgię Słowa.

1. Dziś w Polsce wybory. Dokonujemy wyboru Prezydenta Polski zgodnie z naszym chrześcijańskim sumieniem. Módlmy się nieustannie za Ojczyznę.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno niech przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześnie jako katolicy nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w dni powszednie we Mszy św. i nabożeństwach. Zapraszamy we wtorek o godzinie 18.30 na godzinną adoracje Najświętszego Sakramentu. Szczególnie mieszkańców ul. Naruszewicza

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę –św. Bonawenturę, a w czwartek – Matkę Bożą z Góry Karmel

5. Grupa Biało-Żółta zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej w dniach od 21-31 lipca. Przez wzgląd na pandemię w tym roku pielgrzymowanie w nieco odmiennej formie. Szczegóły na plakacie w gablocie i u ks. Piotra w zakrystii. Tych jednak, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do składania intencji modlitewnych do skarbony umieszczonej przy kaplicy Matki Bożej. Pielgrzymi modlić się będą w tych intencjach podczas drogi.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł został w wyłożony przy wyjściu z kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbon.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Kazimierz Dworzecki
† Jan Szczepanowski
wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz