XVI Niedziela zwykła 17.07.2022

Liturgia słowa zaprasza nas do tego, abyśmy wybrali Jezusa jako najlepszą cząstkę naszego życia.

1. Już w najbliższy czwartek 21 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy jeszcze wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania w grupie Biało-Żółtej – zapisy u ks. Pawła. Do wtorku będzie jeszcze wystawiona skarbona przy kaplicy Matki Bożej, do której zachęcamy aby wrzucać intencje, które pielgrzymi będą omadlać na pątniczym szlaku. Pakowanie bagaży dla uczestników w środę w godzinach od 19.30 do 20.30 przy biurze parafialnym.

2. Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godziny 18.30

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w piątek święto św. Marii Magdaleny
– w sobotę św. Brygidy

4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wieli parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:
– Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka
– 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne
– Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej
Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 14 września. Bliższe informacje na stronie www.bydgoskateologia.pl

5. Dzisiaj wspólnota neokatechumenalna zbiera ofiary do puszek na wsparcie obozów dla młodzieży.

6. 25 lipca jest wspomnienie św. Krzysztofa – jest to dzień imienin bp. Krzysztofa Włodarczyka. Z tej okazji zapraszamy na uroczysta Mszę Świętą sprawowaną w intencji Solenizanta do katedry bydgoskiej na godzinę 17.00. Pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o księdzu Biskupie. Jest to również święto patronalne kierujących pojazdami, dlatego zapraszamy również wszystkich kierowców na mszę świętą o godzinie 18.00 do naszej parafii, po której pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i poprosimy o opiekę Bożą dla wszystkich kierowców.

7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu, w niedzielę Msza Święta zamiast o 15:00, odprawiana jest o 20:30.

8. Biuro parafialne w wakacje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem
w godzinach od 10:00 do 12:00.

9. Zapraszamy na cykl III Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej. Koncerty odbywać się będą 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia o godzinie 19.00 w katedrze bydgoskiej. Szczegóły na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej – Przewodnik katolicki w cenie oraz numer Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Mirosław Świerkot
† Jadwiga Stromecka