XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019

1. Dziś wyruszyła diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę naszą modlitwą otoczmy pielgrzymów zmierzających do tronu Czarnej Madonny.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto Św. Marii Magdaleny, we wtorek – święto św. Brygidy, w środę wspomnienie św. Kingi, w czwartek święto Św. Jakuba i Św. Krzysztofa a w piętek wspomnienie – świętych Joachima i Anny rodziców NMP. W wspomnienie Św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy pojazdy i polecać będziemy w naszej modlitwie wszystkich kierowców.

3. W lipcu biuro parafialne w środy w godzinach po południowych nieczynne.

4. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz.:18.30.

5. Pielgrzymka Bułgaria i Serbia samolotowo-autokarowa w dniach 17.09.2019 – 27.09.2019. Szczegóły w gablocie.

6. W gablocie ogłoszeń umieściliśmy plakat z zaproszeniem na Rekolekcje Fatimskie w Zakopanem w dniach 19-22.09. 2019. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programów pielgrzymkowych biura „ Frater”. Szczegóły na afiszu.

7. Trwa w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, w naszej parafii będziemy je gościć w piątek 26 lipca w kaplicy szpitalnej na ul. Seminaryjnej Msza Św. o godz.: 14.00, natomiast pożegnanie relikwii w niedzielę 28 lipca w naszej świątyni na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Dziś po Mszach Św. przedstawiciele wspólnot neokatechumenalnych zbierają ofiary na wsparcie obozu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży ze wspólnot parafialnych. Bóg zapłać.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz