XVI Niedziela zwykła 23.07.2023

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie.

1. Dziś obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2021 roku. Tegoroczne hasło: Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek – św. Kingę
• we wtorek – Św. Jakuba Apostoła oraz Św. Krzysztofa
• w środę – Św. Joachima i Annę, rodziców NMP
• w sobotę – Św. Martę, Marię i Łazarza.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną adorację po wieczornej Mszy Świętej.

4. 25 lipca jest wspomnieniem św. Krzysztofa – jest to dzień imienin bp. Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Biskupie. Msza Święta w intencji solenizanta w katedrze o godz. 18:00.

5. Wtorek to również święto patronalne kierujących pojazdami, dlatego zapraszamy również wszystkich kierowców na Mszę Świętą o godzinie 18.00 do naszej parafii, po której pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i poprosimy o opiekę Bożą dla wszystkich kierowców.

6. Spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą o godzinie 7:00 i 18:00.

7. Przypominamy, że biuro parafialne w czasie wakacji jest nieczynne popołudniami.

8. W niedzielę lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godzinie 15:00, zastąpiła ją Msza o godzinie 20:30.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 9 zł oraz nowy numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone są przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

10. W tym tygodniu odeszły do wieczności:
† Teresa Machalińska
† Marianna Cabańska
… wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz