XVII Niedziela zwykła 24.07.2022

Chrystus dzisiaj uczy nas modlitwy. Zechciejmy skorzystać z tej cennej lekcji i nie zapominajmy w czasie wakacji o relacji z naszym Stwórcą.

1. Wyruszyli na pątniczy szlak pielgrzymi naszej Biało-Żółtej grupy na czele z przewodnikiem ks. Pawłem. Wspierajmy ich naszą modlitwą, aby bezpiecznie dotarli na miejsce. Składamy także serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli materialnie to duchowe dzieło.

2. Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek od godziny 18.30.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła,
– we wtorek rodziców NMP – Joachima i Annę,
– w piątek św. Martę, Marie i Łazarza – rodzeństwo z Betanii.

4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wieli parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:
– Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka
– 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne
– Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej
Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 14 września. Bliższe informacje na stronie www.bydgoskateologia.pl

5. Jutro 25 lipca jest wspomnienie św. Krzysztofa – jest to dzień imienin bp. Krzysztofa Włodarczyka. Z tej okazji zapraszamy na uroczysta Mszę Świętą sprawowaną w intencji Solenizanta do katedry bydgoskiej na godzinę 17.00. Pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o księdzu Biskupie. Jest to również święto patronalne kierujących pojazdami, dlatego zapraszamy również wszystkich kierowców na mszę świętą o godzinie 18.00 do naszej parafii, po której pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i poprosimy o opiekę Bożą dla wszystkich kierowców.
6. Wspólnota neokatechumenalna bardzo serdecznie dziękuje za włączenie się w akcje zbiórki na obozy dla dzieci. W ubiegłym tygodniu na to dzieło zebrano 3023zł.

7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu, w niedzielę Msza Święta zamiast o 15:00, odprawiana jest o 20:30.

8. Biuro parafialne w wakacje czynne od poniedziałku do piątku tylko przed południem
w godzinach od 10:00 do 12:00.

9. Zapraszamy na cykl III Letnich Koncertów Organowych w Katedrze Bydgoskiej. Koncerty odbywać się będą 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia o godzinie 19.00 w katedrze bydgoskiej. Szczegóły na plakacie.

10. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej – Przewodnik katolicki w cenie 8zł oraz numer Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbon.

11. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
† Grochowski Wojciech

ks. Bronisław Kaczmarek
proboszcz