XVII Niedziela zwykła 25.07.2021

Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam Chrystusa jako tego, który karmi naszą duszę – słowem Bożym i ciało – Chlebem Pańskim. Ukazuje jednak, ze nie przyszedł, aby zapewniać chleb doczesny, tylko ten który daje życie wieczne. Czy jesteśmy tego świadomi?

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w poniedziałek św. Joachima i Annę, rodziców NMP
• w czwartek św. Martę
• w piątek św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła
• w sobotę św. Ignacego Loyola, prezbitera

2. Trwa czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Z Bydgoszczy na Jasną Górę zmierza pielgrzymka, która dotrze na Jasną Górę w sobotę 31 lipca.

3. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu od godzinie 18.30.

4. Przypominamy, że w niedzielę lipca i sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30. (Porządek sprawowania Mszy Świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30). Chrzty w lipcu i sierpniu na Mszy św. o godz. 12.00.

5. Przez okres wakacyjny Biuro Parafialne czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin odpowiadając na liczne zapytania i telefony w sprawie katechez przedślubnych informuje, że w dniach 27-28 sierpnia odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński dla par. Będzie to weekend w formie warsztatowej. Szczegóły na stronach internetowych parafii i diecezji.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 6 zł. i wakacyjny numer Miesięcznika Kościelnego wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Lech Kucharski
† Andrzej Osiński
† Genowefa Rutkowska
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz