XVII Niedziela zwykła 26.07.2020

1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb. Do takiego działania zachęca nas również i dzisiejsza liturgia słowa. Z nauki katechizmu wiemy, że tym najważniejszym przykazaniem i największym skarbem jest objawiona nam przez Chrystusa miłość do Boga i człowieka.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w środę św. Martę
• w piątek św. Ignacego Loyola, prezbitera
• w sobotę św. Alfonsa Marię Liguariego, Biskupa i Doktora Kościoła

3. Trwa czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Z Bydgoszczy na Jasną Górę zmierza pielgrzymka, którą z naszej parafii prowadzi ks. Piotr. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w piątek 31 lipca.

4. We wtorek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu od godzinie 18.30. Do wspólnej modlitwy adoracyjnej zapraszamy w szczególny sposób mieszkańców ulicy Garbary i Śląskiej, których będziemy obejmować naszą modlitwą.

5. Przypominamy, że w niedzielę sierpnia oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik katolicki z dodatkiem – modlitewnikiem „5 minut z Bogiem”. w cenie 6 zł wyłożony przy wyjściu z kościoła ofiary prosimy składać do skarbon.

7. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin odpowiadając na liczne zapytania i telefony w sprawie katechez przedślubnych informuje, że w dniach 7-8 sierpnia odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński dla par. Tym razem w innej formie – weekendowej. Szczegóły na stronach internetowych parafii i diecezji. W Gablocie jest również wywieszony plakat.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana:
† Zbigniew Kulas
† Mirosław Charlam
† Ludwika Treder
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz