XX Niedziela zwykła 14.08.2022

Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego.
Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem dla tych, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do domu Ojca.

1. Jutro przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej, jest najstarszym świętem maryjnym. Już w V wieku obchodzono go w Palestynie i w Syrii jako Zaśnięcie NMP. Z tą uroczystością związana jest starożytna tradycja liturgiczna, oddająca hołd Maryi wraz z poświęceniem na Jej cześć leczniczych ziół i kwiatów, które również pobłogosławimy tego dnia w naszym kościele.
Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego: (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30).

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
• w środę – św. Jacka, prezbitera;
• w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
• w niedzielę – św. Pisa X, papieża, który jest bliski naszej wspólnocie parafialnej jako fundator naszego kościoła. W tym dniu wystawione będą przez cały dzień relikwie św. Piusa X do indywidualnego uszanowania.

3. Przypominamy, że w niedzielę sierpnia, Msze św. zamiast o godzinie 15.00 odprawiamy o godzinie 20.30. (Porządek sprawowania Mszy Świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.30).

4. We wtorek o godzinie 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 19.30. Serdecznie zapraszamy.

5. Przez okres wakacyjny Biuro Parafialne czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.

6. Zarząd Rady Osiedla Okole wraz z Fundacją Sensorium zapraszają mieszkańców w dniu 15 sierpnia 2022 nad Stary Kanał Bydgoski przy ul. Kanałowej 1 na I Koncert Muzyki Poważnej w wykonaniu muzyków Filharmonii Pomorskiej. Początek koncertu o godz. 18.00.

7. Bractwo Oblatów św. Brygidy Domu Bydgoskiego organizuje w dniu 3 września 2022 r kolejną pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości (katedra) do sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej. Pielgrzymkę poprzedzi Msza św. o godz. 8.00 Szczegóły o zapisach na afiszu w gablocie.

8. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza w dniu 31 sierpnia do Katedry na Mszę św. o godz. 18.00 związaną z Uroczystością Rocznicy Konsekracji Kościoła Katedralnego.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki w cenie 8 zł i Miesięcznik Kościelny wyłożone przy wyjściu z kościoła, ofiary prosimy składać do skarbon.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
† Franciszek Modniewski
† Robert Buhl
† Paweł Górny
…wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz