XX Niedziela zwykła 18.08.2019

1. Wszystkie dzisiejsze fragmenty Pisma świętego mówią o powszechności zbawienia. Nie tylko jeden naród, ale wszyscy ludzie na całej ziemi mogą przez wiarę spotkać Chrystusa w Kościele, zawrzeć z Nim przymierze i dostąpić miłosierdzia. Tę obietnicę daje Bóg także nam, o ile słuchamy słowa Bożego i odpowiadamy na nie przez wiarę i życie.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Bernarda, w środę – św. Piusa X, w czwartek – NMP Królową, w sobotę – św. Bartłomieja.

3. We wtorek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz.:18.30.

4. Fundacja „Światłownia” zaprasza mieszkańców naszego osiedla w sposób szczególny; seniorów 65† oraz osoby niepełnosprawne na bezpłatne spotkania w ramach programu „Społeczność bardzo aktywna”. Warsztaty odbywać się będą dwa razy w tygodniu w godz. 10.00 -16.00. W programie: wyjścia do instytucji kultury, darmowy obiad i podwieczorek, zajęcia muzyczne, literackie, czyli wspólne spędzanie czasu w miłym gronie. Zgłoszenia w „Światłowni” przy ul. Św. Trójcy 15 w poniedziałek i wtorek w godz. 16.00 – 20.00. Więcej informacji i szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Zapraszamy do udziału w XXX pieszej pielgrzymce z Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości (katedra) do Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej w Byszewie w dniu 7.09.2019 r. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

6. Zachęcamy do wykorzystania czasu wakacji do podjęcia lektury książki i prasy katolickiej. Po Mszy św. możemy nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego

7. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności:
† Władysława Czubrych
† Zdzisław Zygmański
† Helena Dadok
† Teresa Szcześniewska
† Piotr Janowski
Wieczny odpoczynek….

ks. Bronisław Kaczmarek – proboszcz